Kaip reguliuoti svorį?

Netinkamas svoris daugeliui moterų yra skaudi ir amžina tema. Kiekviena turime skirtingą suvokimą ir etalonus. Mada mus skatina nuolat apie tai galvoti ir mažinti savo apimtis. Tačiau visur turime vadovauti sveiku protu – juk svarbiausia gera savijauta, pakili nuotaika, gyvybinė energija ir galimybė lėtinti senėjimo procesus. Tačiau visi šie dalykai yra susiję, bet juk ne kiekvienas lieknas yra sveikas ir ne kiekvienas turintis antsvorį yra sergantis. Išimčių yra visur, tačiau antsvoris nesuteikia fizinės sveikatos – jis vis dažniau sukelia emocinį diskomfortą. Svoris turi būti toks, kad žmogus jaustųsi fiziškai ir emociškai sveikas, tačiau kiekvienas turime skirtingas ribas. Svarbiausia išsiaiškinti, kas sukelia svorio pokyčius ir keisti gyvenimo būdą, pašalinant priežastis, kurios sukelia fizinį ir emocinį disbalansą. Pagrindinės priežastys, kurios neigiamai veikia mūsų sveikatą ir svorio didėjimą yra hormoninis disbalansas, nesubalansuota mityba ir fizinio aktyvumo trūkumas. Toliau trumpai aptarsime kiekvieną iš jų.

Hormoninis disbalansas.

Simptomai: nuotaikų kaita, ryškus PMS, karščio bangos, nereguliarios, skausmingos, gausios menstruacijos, plaukų slinkimas, nevaldomas alkio jausmas. Šiuo atveju puikiai tinka eteriniai aliejai ir jų kompozicijos, turinčios fitoestrogenų ir natūralaus progesterono. Fitoestrogenų turi visos šalavijo (ang.l Sage) rūšys. Sudėjus skirtingų šalavijų eterinius aliejus į kompoziciją, turime puikius pagalbininkus šalinant hormoninio disbalanso priežastis. Tokie deriniai yra puikiai suderinti Young Living asortimente: Lady Sclareol, SclarEssence, Dragon Time. Juos geriausia naudoti pirmąsias 2 ciklo savaites (pirmoji ciklo diena yra pirmoji menstruacijų diena). Nuo 14 ciklo dienos įvedame Myrrh, Lemongrass eterinius aliejus arba jų kompozicijas EndoFlex (tepame kaklą) ir Mister (uostome). Ypač svarbus Progessence Phyto Plus (turintis natūralaus progesterono) antroje moters ciklo dalyje nuo 15 ciklo dienos. Naudojamas kaip serumas veidui (ryte ir vakare), kaip kvepalai – tepamos pulsuojančios kūno vietos, pilvo apačia pagal laikrodžio rodyklę.

Nesubalansuota mityba.

Šiandienos aktualijos: greitas maistas, cheminiai priedai, valgymas paskubomis, mityba mieliniais kepiniais, pusgaminiai, gausus valgymas prieš miegą. Visa tai sukelia didelį organizmo užterštumą, kuris neigiamai veikia kepenis, žarnyną ir visą organizmą.

Eterinis aliejus (terapinės klasės) veikia ląsteles, kraujagysles, kepenis ir žarnyną – tokia seka šalina iš organizmo toksinus, kurie neleidžia įsisavinti organizmui maistinių medžiagų. Organizmas badauja neįsisavindamas reikiamų medžiagų, o gautas medžiagas kaupia riebaliniame sluoksnyje.

Paprasčiausias būdas mažinti toksinus – naudoti terapinės klasės eterinius aliejus. Rytais gerti Lemon, Peppermint, Grapefruit po 3-10 lašiukų užgeriant stikline vandens. Po 30-60 min. išgerti goji uogų sulčių (60 ml) – NingXia Red. Tačiau norint sulieknėti, galima vieną/du valgymus pakeisti NingXia Red uogų sultimis su Balance Complete kokteiliu. NingXia Red – tai pilnavertis maistas žmogaus organizmui ir net vyrui suteikia sotumo jausmą visam pusdieniui. Taip pat organizmas gauna didelę dozę antioksidantų, kurie padeda išlikti jauniems ir suteikia energijos.

Pietų metu labai svarbus virškinimo fermentų vaidmuo, todėl pietų metu ypatingai rekomenduojama papildyti organizmą fermentais su eteriniais aliejais  (Young Living Essentialzymes-4, Essentialzyme arba Detoxzyme). Arba įsiveskite į savo racioną kuo daugiau raugintų produktų – kopūstų, agurkų, burokėlių – tai natūralus fermentų šaltinis.

Prieš valgį patartina išgerti stiklinę vandens su Peppermint eterinio aliejaus 3 lašiukais – sotumo jausmas ateina kur kas greičiau nei spėjame suvalgyti visą porciją, taip pat mažina apetitą.

Potraukis saldumynams lengvai sutramdomas su citrusinių eterinių aliejų mišiniu „Slique“ (geriant su vandeniu), bei eterinių aliejų kompozicija StressAway (tepti riešus, pulsuojančias vietas, garinti, uostyti užlašinus keletą lašiukų į delnus). Taip pat Frankincense yra puikus eteris, norint atsikratyti priklausomybės saldumynams. Svorį sunkiau reguliuoti, kuomet netinkamai veikia šalinimo sistema, t.y. turint peristaltikos problemų, kuomet tuštinamąsi retai ir nereguliariai. Į tai reiktų žiūrėti labai rimtai. Peristaltikos problemas padeda normalizuoti ComforTone – naudojamas ryte ir vakare po 2-5 kapsules tol, kol tuštinimasis tampa reguliarus,  2-3 kartus per dieną, tuomet kapsulių kiekis mažinamas. Ddidelį ir svarbų vaidmenį atlieka ICP – jis sutraukia toksinus ir pašalina iš organizmo. Paprastai ICP įvedamas po poros savaičių, pradėjus naudoti ComforTone.

Fizinio aktyvumo trūkumas, sulėtėjusi medžiagų apykaita.

Mažas judėjimas sulėtina limfos judėjimą, o limfa yra mūsų organizmo “kanalizacija”. Reiktų atrasti laiko bent 15-20 min. per dieną trumpai mankštai arba pasivaikščiojimui gryname ore, kad išjudintume limfą, tuo pačiu aktyvinant ir medžiagų apykaitą. Esant dideliam svoriui, pirmiausia rekomenduoju pradėti nuo mitybos sureguliavimo ir labai lengvos, paprastos mankštos, kad nebūtų stipriai apkraunami sąnariai, o vėliau, mažėjant svoriui, fizinius pratimus galima pasunkinti. Norą sportuoti skatina tonizuojantys eteriniai aliejai: pipirmėtė, citrusai. Citrusų eterinių aliejų kompozicija Citrus Fresh laikoma kaip „vidiniu varikliuku“ skatinančiu veikti, lengviau išjudinti save. Eterinių aliejų kompozicija Breathe Again arba R.C. – pakelia ištvermę sportuojant ir pagerina deguonies cirkuliaciją plačiuose bei visame kūne. Kvapų poveikis paskatina veikti, palengvina įsitraukimą į sportą ir greičiau pajuntame, kad sportuoti tampa tikrai malonu. Eteriniai aliejai puikiai tinka norint paskatinti sportuoti, sporto metu suteikia motyvacijos, taip pat traumų atveju: pasitempus raiščius ar turint raumenų negalavimų. O svarbiausia – sportas tampa pilnaverčio gyvenimo būdo dalimi, nes eteriniai aliejai veikia tam tikrus smegenų centrus, kurie reguliuoja mūsų nuotaiką, valią ir ištvermę.

Patarimai pateikti tik naudojant terapinės klasės eterinius aliejus.

 

jolita-ramanauskiene

Jolita Ramanauskaitė-Stankevičienė

Tel. nr.: +370 652 90222

El. paštas: jolita.young.living@gmail.com

Skype: JSFabric

www.youngliving.com

ID 2197485

turite klausimų? KONTAKTAI
Jolanta Puzienė
+370 672 00234
info@jolantayoung.com
www.youngliving.com