Eteriniai aliejai plaukų priežiūrai ir grožiui

Mums, moterims, plaukų puoselėjimas yra svarbus aspektas, kuriam įdedame daugybę pastangų ir laiko. Nuolat ieškome būdų, kurie puoselėtų mūsų plaukus, suteiktų jiems žvilgesio, skatintų sveiką augimą. Terapinės klasės eteriniai aliejai – puiki pagalba mūsų plaukams.

Vanduo – gyvybės šaltinis. Pirmiausia reikėtų pasirūpinti kasdieniu plaukų drėkinimu. Nubudę ryte, išgerkite stiklinę vandens. Tai puikus būdas plaukų drėgmei palaikyti. Vandenį  pagardinkite 2-3 lašeliais terapinės klasės citrinos eteriniu aliejumi, tuo tarpu gausime dvigubą naudą. Ne tik drėkinsime plaukus iš vidaus, bet ir regeneruosime savo organizmą, kartu išvalysime nuo susikaupusių toksinų. Kasdienės plaukų formavimo priemonės kenkia plaukams, o eteriniai aliejai padeda atkurti plauko struktūrą, sugražinti gyvybingumą ir elastingumą.

Plaukų formavimo priemones naudokite tik esant būtinybei. Rekomenduojama naudoti kuo natūralesnės sudėties šampūnus, į kuriuos galime įlašinti eterinio aliejaus. Švelniai masažuojant galvos odą trinti galvą 2-3 kartus per savaitę. Stresas, nuovargis, nemiga, nevisavertė mityba – tai nedraugiški veiksniai tiek mūsų visam organizmui, tiek plaukų grožiui. Aromaterapija – puikus būdas puoselėti ne tik grožį, bet ir unikali pagalba visais gyvenimo atvejais. Terapinės klasės eteriniai aliejai turi poveikį bendram mūsų organizmo funkcionavimui, tiek fiziniame, tiek emociniame lygmenyje. Eterinius aliejus intensyviai įmasažuojant į galvos odą, pamaitinami ne tik plaukai, bet ir galvos oda, pagerinama kraujo apytaka. Eterinius aliejus skirtus plaukams ir galvos odos būklei gerinti, įmasažuokite naudodami Vitaflex masažo techniką. Puikių rezultatų pasieksite per keletą savaičių. Darydami galvos masažą mes įkvėpsime eterinio aliejaus aromato, tuo tarpu turėsime gerą emocinį poveikį ir pakilią nuotaiką.

Eteriniai aliejai plaukams:

Arbatmedžio eterinis aliejus. Jis itin naudingas mūsų galvos odai. Arbatmedžio aliejus sumažina pleiskanas, drėkina galvos odą, stabdo plaukų slinkimą, mažina galvos odos riebalavimąsi. Tad jeigu riebūs plaukai sukelia galvos pleiskanojimą, arbatmedžio aliejus yra pats tinkamiausias pasirinkimas.

Citrinų eterinis aliejus. Jis dažniausiai vartojamas gydymui nuo pleiskanų, tačiau dar yra žinomas kaip blizgesio plaukams suteikianti priemonė. Citrinų aliejus stiprina plauką ir padeda kovoti su visomis pleiskanojimo keliamomis problemomis. Tačiau nepersistenkite vartodamos šį aliejų – jis gali išsausinti plaukus.

Levandų eterinis aliejus. Be to, kad jo aromatas atpalaiduoja ir palengvina galvos skausmus, šis  eterinis aliejus yra giriamas už plaukų augimo skatinimą ir saugojimą nuo lūžinėjimo. Levandų aliejus dažnai naudojamas žmonėms, kuriems pasireiškia alopecija (plaukų slinkimas, plikimas). Be to, jis veikia kaip antiseptikas, slopinantis galvos odos niežulį bei pleiskanas.

Ramunėlių eterinis aliejus. Ramina sudirgusią galvos odą bei suteikia plaukams apimties ir purumo.

Rozmarinų eterinis aliejus. Tai – puikus tonikas, gaivinantis tiek odą, tiek plaukus. Šis eterinis aliejus pagerina kraujo apytaką galvos odoje, todėl stiprina plaukų šaknis ir skatina sveiką plaukų augimą. Tai viena iš veiksmingiausių natūralių priemonių, galinčių padėti nuo plaukų slinkimo. Beje, rozmarinų eterinis aliejus teigiamai stimuliuoja protą, malšina nuovargį, padeda susikaupti ir didina darbingumą. Pasižymi antioksidacinėmis savybėmis.

Pipirmėčių eterinis aliejus. Gali padėti sumažinti pernelyg didelį galvos odos riebumą, taip pat jis subalansuoja galvos odos pH. Galvos odos drėgmės subalansavimui taikykite šį eterinį aliejų neskiestą, tiesiai ant galvos odos. Pipirmėčių eterinio aliejaus savybė yra skatinti plaukų augimą, tuo pačiu stabdant plaukų slinkimą. Galvos masažas su pipirmėčių aliejumi stiprina plaukų šaknis, o geresnė kraujo cirkuliacija padeda maistinėms medžiagoms lengviau patekti į plaukus.

Ylang Ylang. Eterinis aliejus yra praktiškai universalus ir naudotis juo galima esant įvairioms problemoms. Jis gerina plaukų struktūrą, juos maitina ir drėkina. Be to jis nuostabiai kvepia ir suteikia plaukams lengvo aromato dvelksmą. Eterinis aliejus „Ylang Ylang“ daro plaukus glotnius ir paklusnius. Kaukė, plaukų galiukų drėgmei palaikyti: 2-3 lašeliai „Ylang Ylang“ eterinio aliejaus ir 4 šaukštai kokoso aliejaus. Viską sumaišyti, ištepti ir palikti ant plaukų galiukų 10 minučių ar ilgiau. Tuomet išplauti plaukus šampūnu. Kartokite šią procedūrą kartą į savaitę.

Receptas plaukų ataugimui, smegenų veiklos ir  kraujotakos gerinimui:

Losjono pagrindas – vanduo arba  „Young Living“ rozmarino hidrolatas. Eteriniai aliejai nauodojami tik terapinės klasės. Į 250 ml. įlašinti 20-30 lašų rozmarino, kedro, čiobrelio, levandos, kopalių eterinio aliejaus. Naudoti reguliariai po 3 kartus į dieną mažiausiai 4 savaites. Prieš naudojimą gerai suplakti.

Būkime gražios ir spinduliuokime meile!

Sigita Pauliukaitienė

Young Living sveikatingumo judėjimo ambasadorė, edukatorė, sertifikuota Raindrop ir Vitaflex masažo technikos instruktorė, aromaterapijos praktikė Sigita Pauliukaitienė

Tel. nr.: +37068916871

www.ylwebsite.com/Sigita/home

turite klausimų? KONTAKTAI
Jolanta Puzienė
+370 672 00234
info@jolantayoung.com
www.youngliving.com