Kvepalų magija kasdieniniame gyvenime

„Juk žmonės gali užsimerkti prieš didybę, baisybę, grožį, užsikimšti ausis nuo melodijų ar kerinčių žodžių. Bet kvapo jie negali išvengti. Mat kvapas – kvėpavimo brolis. Su oru jis patenka į žmones, jie negali nuo jo apsiginti, jei nori gyventi. Ir į pačią gilumą įsigauna kvapas, iki pat širdies, ir ten griežtai susiskirsto, kam teks prielankumas, o kam panieka, kam pasibjaurėjimas, o kam aistra, kam meilė, o kam neapykanta. Kas valdo kvapus, tas valdo ir žmonių širdis. Patrick Suskind „Kvepalai. Vieno žudiko istorija“

Nepaprasti gamtoje sklindantys kvapai, skatina dėkoti Kūrėjui už nuostabų aromatų pasaulį, padedantys nepavargti nuo pilkos kasdienybės, džiaugtis gyvenimo dovana bei troškimu, su meile dalintis svaiginančia kvapų dvasia su kitais.

Subtili, netikėčiausiomis istorijomis apipinta žmogaus ir kvapiųjų aromatų meilė ne šimtus, o tūkstančius metų skamba tarsi pabaigos neturinti melodija ar poema, apdainuojanti sielos ekstazę, kurios žodžiais atpasakoti neįmanoma. Tik kvapas turi šį raktą. Kas tokį raktą surado – gydo sielą ir dvasią.

Kvapas man yra materija, o ne permatomas oras. Molekulės yra objektas. Pagauti tą kvapą ir materializuoti jį – tai suteikia galimybę man eiti link pažinimo.

Eterinių aliejų kvapnus aromatas, nuo kurio virpa siela – paprasčiausias ir švariausias iš žinomų džiaugsmų, jo įspūdis giliai jaudinantis ir paliekantis laimės, ramybės, pakilimo, emocijos stabilumo, harmonijos, susikaupimo ir t.t. jausmą. Kas nepatiria palaimos pojūčio nuo gaivaus jūros brizo arba švelnaus pavasario dvelksmo, kuomet gamta pabunda po žiemos miego, o žaluma ir gėlės prisotina orą nuostabiais kvapais? Natūralių kvepalų magiškasis aromatas tarsi dingsta ir vėl atsiranda sustiprėjus širdies pulsavimui, pūstelėjus vėjui, lietaus lašams sudrėkinus odą.

Spėjama, kad kvepalų istorija prasidėjo senovės Mesopotamijoje ir Egipte (daugiau kaip prieš 4 tūkst. metų) nuo magiškų ritualų, kurių metu buvo deginami sakai, dervos įvairių augalų sultys ir šakelės.

Gilioje senovėje egiptiečiai maišė ir įvairius kvapius kūno tepalus bei balzamus, sukūrė tuo metu labiausiai išgarsėjusius kvepalus kyphi, kurių pagrindą sudarė net šešiolika augalinių sudedamųjų dalių (miros, kadagių uogos, ferulos sėklos, mastikinės pistacijos medžio derva ir riešutai, papiruso stiebai ir t.t.). Senovės žmonės į kvapus žiūrėjo su ypatinga pagarba, sakralinei paskirčiai naudojo grynas medžiagos, puikios kokybės natūralius aliejus.

Kvepalai Senovės Egipte buvo laikomi galios simboliu bei prabangos aksesuaru ir naudojami tik specialiomis progomis.

Senovės Graikijoje kvepalai naudoti bendraujant su dievais, šventyklose. Tuomet tikėta, kad smilkstančių lapų dūmų sukelta transo būsena žyniams padeda išgirsti Apolono pranašystes.

Romėnai graikų pomėgį kvepalams taip pat pavertė prabangaus gyvenimo dalimi. Įvežamos kvapniosios žolelės buvo skaičiuojamos šimtais tonų, o vyrai ir moterys tiesiog maudėsi kvepaluose. Romėnų aromatiniai mišiniai dažnai būdavo universalūs: naudoti kaip kvepalai ir kaip medikamentai.

Sugrįžkime prie šių dienų ir pažvelkime, ką mes turime savo aplinkoje, kuo kvepiame mes.  Gary Young vizijos, įžvalgų ir darbo dėka – mes galime prisiliesti prie praeities išminties – terapinės klasės eterinių aliejų – kvapnių, išmintingų, puoselėjančių ir užtikrinančių gerą gyvenimo kokybę.

Eterinio aliejaus kvapą sudaro daugelis komponentų, pasižyminčių jiems būdingu aromatu Natūralūs kvepalai dvelkia natūraliais augalų lapų, žiedų, šaknų, žievių, dervų kvapais. Jie subtilūs, švelnūs, turtingos cheminės sudėties, gyvi, teigiamai veikia emocijas. Jums stinga gyvenimo džiaugsmo? Kvėpinkitės natūraliais kvepalais su eteriniais citrusų (apelsinų, mandarinų, žaliųjų citrinų, greipfrutų), bergamočių, kvapiųjų kanangų ar šalavijų, rožių, jazminų, vanilės aliejais. Budrumo suteiks rozmarinų, bazilikų, citrinų, citrinžolių aromatai.

Kiekvieno eterinio aliejaus kvapo poveikis organizmui yra individualus. Naudodami kvepalus tikriausiai pastebėjote, kad tik pasikvėpinus kvepalai kvepia vienaip, o praėjus kelioms valandoms kitaip. Taip yra todėl, kad skirtingi kvapai garuoja skirtingu greičiu ir intensyvumu. Remiantis muzikos analogija kvapai yra suskirstyti į viršutines, vidurines ir bazines natas. Kurdami savo aromatą galite pasirinkti aromatus iš visų natų, arba specialiai kurti lengvesnį ar sunkesnį aromatą. Tradicinė proporcija yra 30 procentų viršutinės natos, 50 procentų vidurinės natos ir 20 procentų bazinės natos aromato aliejų.

Viršutinei natai priskiriami šie eteriniai aliejai: anyžius, bazilikas, bergamotė, citronela, eukaliptas, greipfruktas, lavanda, citrina, citrinžolė, apelsinas, pipirmėtė.

Vidurinei natai priskiriami šie eteriniai aliejai: lauras, ramunėlė, cinamonas, šalavijas, gvazdikėlis, eglių spyglių aliejus, geranija, jazminas, juodasis pipiras, pušis, rožė, rozmarinas, arbatmedis, čiobrelis, ylang ylang.

Žemutinei ar bazinei natai priskiriami šie eteriniai aliejai:  kedras, frankincense, imbieras, mira, pačiulė, sandalmedis, vanilė, vetiverija.

Santalo aromtas laikomas visų aromatų kvintesencija. Šis geros kokybės santalų aliejus, anot žinovų, kvepia tarsi balta spalva. Jis saugo ir puoselėja visus pasaulio kvapus.

Kokius eterinius aliejus aš priskirčiau prie kvepalų ir koks magiškasis  kvapo poveikis žmogus organizmui?

Lavender –  nuima įtampą, galvos skausmą, ramina…

Frankincense – pašalina psichologinę įtampą, nerimą, sukuria abipusį ryšys su kūrėju.

Lemon – suteikia energijos, proto aiškumo įvairiose situacijose, nuramina.

Citrus Fresh- ypač mėgiamas vaikų- pakelia kūno ir proto budrumą, suteikia laimę ir ramybę.

StressAway – atpalaiduoja, sumažina įtampą, atstato emocinę pusiausvyrą, pagerina miego kokybę.

 Joy – natūralus afrodiziakas skirtas džiaugsmui, širdžiai, protui ir sielai.

Lady Sclareol – tai egzotiškas eterinių aliejų mišinys, pasižymintis sodriu kvapu, atskleidžia moterišką prigimtį ir pakelia nuotaiką.

Mister – sukurtas vyrams balansuoja emocijas, padeda pasiekti geresnį vidinį balansą, puikus vyriškumą atspindintis aromatas.

Common Sense – įveikia stresą, tinka nusiraminti, atsipalaiduoti ir padėti išlaisvinti jausmus, raminti kūną ir protą, susitelkti ir mąstyti sveiku protu, priimti protingus sprendimus.

Clary Sage – veikia kaip veiksmingas antidepresantas. Tai viena iš geriausių natūralių priemonių nuo nerimo, skatina pasitikėjimą savimi ir protinį stiprumą, suteikia džiaugsmo, saugumo ir patogumo jausmą.
Valor –  ramina ir energizuoja, balansuoja jausmus, suteikia drąsos, įkvėpimo ir ryžto imtis veiklos.

Abundance – „traukos dėsnio” sukūrimas,  gerovė,  harmoningas magnetinis energijos laukas, gyvenimo pusiausvyros suradimas ir džiaugsmo atkūrimas  kiekvieną dienos akimirką.

Clarity – specialiai sukurtas siekiant suteikti didesnę protinę koncentraciją  ir budrumą, skatinti protinį aštrumą, atminties išlaikymą.

Bergamot – atveda į pusiausvyrą, mažina emocinį stresą ir neryžtingą, pakelia nuotaiką, pagerina atmintį ir dėmesį.

Highest Potential – padidina protinius gebėjimus pasiekiant aukščiausią potencialą žengiant link tikslo, įkvėpia pasitikėjimą savimi, ramina ir harmonizuoja mintis ir kūną.

Idaho Blue Spruce – fiziškai įžeminantis ir atpalaiduojantis, suteikiantis gilios ramybės ir pasitikėjimo, saugumo jausmą.

Geranium – dvasią pakelianti, raminanti.

Sacred Mountain – dvasiškai pakeliantis ir įžeminantis, įkūnijantis šventumą, prisijungimą prie žemiškų vertybių.

Shutran – įkvėpia pasitikėjimą savimi, skatina jausmų gyvybingumą ir energiją, pagerina jausmus ir vyriškumą, didina pasitikėjimą savimi.

Pateikiau tik mažą dalį eterinių aliejų, kurių kvapas užburia, tarsi magiška burtų lazdelė nuvedanti į stebuklingą aromatų šalį.

Kaip gi kvėpintis? Geriausiai 2–3 lašus aliejinių kvepalų užlašinti ant pirštų pagalvėlių ir patepti pulsuojančias kūno vietas (riešus, odą už ausų, kaklą), perbraukti plaukus, drabužius (aromatą itin gerai saugo vilnoniai, medvilniniai, šilkiniai ir kitokio natūralaus pluošto audinių drabužiai).

Kvapo prigimtis paslaptinga ir dieviška. Senovės žmonių nesuvokta ir iki galo neatskleista mūsų laikais.

Kvepindamasi natūraliais kvepalais, tausojate ne tik savo, bet ir aplinkinių sveikatą.

DSC_0276

Young Living sveikatingumo judėjimo ambasadorė, edukatorė, sertifikuota Raindrop masažo technikos instruktorė, savigydos praktikė Genė Gintalienė

Tel. nr.: +37061466877

E-mail: mamutegg@gmail.com

turite klausimų? KONTAKTAI
Jolanta Puzienė
+370 672 00234
info@jolantayoung.com
www.youngliving.com